Video

Integralną częścią wydawnictwa są nastrojowe teledyski autorstwa Adama Smoczyńskiego. Starannie kadrowane, pełne ukrytych znaczeń i symboli, pozwalają jeszcze pełniej przeżywać poezję K.K. Baczyńskiego. Poniżej fragment artykułu, który ukazał się w “Życiu Warszawy”. Pełny tekst odsłaniający kulisy teledysku do wiersza “Spojrzenie” w dziale “O Nas“.

Zainspirował nas rytm tego wiersza. To był punkt wyjścia, a kiedy już stanęliśy z kamerą na skrzyżowaniu, z którego widać nie tylko PASTę ale też inny związany z Powstaniem budek – Prudential, historia potoczyła się sama. Ruszyliśmy przez miasto i odnaleźliśmy w nim znaki przeszłości, ślady pamięci. Przytłumione światło, ulice lśniące kałużami, w których odbijają się ludzie i budynki, taką aranżację dostaliśmy od natury. Tuż przed zdjęciami nad Warszawą przeszła burza. Musieliśmy tylko uchwycić efekty, którymi nas obdarowała. Nie pokazujemy hełmów i karabinów. Nawiązujemy do tamtych czasów emocjami”

Kolejny teledysk jest inspirowany wierszem “Wróble”. Lekka i sensualna estetyka tego klipu staje się momentami wręcz erotyczna, tak jak zmysłowy temat wiersza.