Galeria

Ptaki Powrotne to nie tylko muzyka. Integralną częścią wydawnictwa są grafiki Łukasza Rayskiego, które ilustrują książkę poetycką. Poniżej wybór ilustracji wraz z fragmentami wierszy.

15 marca 2010 zaprosiliśmy fanów Ptaków Powrotnych do Studio Koncertowego im. W. Lutosławskiego.  Koncert był porywający – przyzna to każdy kto spędził z nami ten wieczór.  Z dala od miejskiego zgiełku i codziennego pośpiechu, Basia i muzycy zabrali  wszystkich w cudowną podróż. Z tego wspaniałego występu zostanie nagrana płyta, która znajdzie się w sklepach już w lecie. Powyżej zdjęcia z próby oraz samego koncertu.

20 października we wtorkowe popołudnie sala kawiarni w Książnicy Polskiej szczelnie wypełniła się gośćmi. Niektórzy przybyli już godzinę przed spotkaniem. Ponad setka zgromadzonych na sali i w okolicznych korytarzach wysłuchała mini recitalu w wykonaniu Basi Raduszkiewicz. Jarosław Kordaczuk i Janusz Lipiński opowiadali o kulisach projektu i odpowiadali na liczne pytania. Ptaki Powrotne mają wielu fanów w tych okolicach, ponieważ Basia Raduszkiewicz, Jarek Kordaczuk, Adam Smoczyński i zespół wokalny Pro Forma to artyści mieszkający i działający w Olsztynie. Poniżej wybór zdjęć z tego miłego wieczoru.

Po sukcesie koncertu w Warszawie przyszła pora na Kraków. 13 października goście zgromadzeni w Studiu S5 i przed odbiornikami mieli szansę usłyszeć na żywo drugą odsłonę projektu Ptaki Powrotne. Poniżej krótka fotorelacja z Krakowa.

W dniu 1 sierpnia 2009 roku, na cztery dni przed 65 rocznicą śmierci K.K. Baczyńskiego,  miał miejsce premierowy koncert „Ptaków Powrotnych” połączony z transmisją radiową z Muzycznego Studia Trójki im. Agnieszki Osieckiej. Po zakończeniu transmisji artyści długo bisowali przy wypełnionej po brzegi sali. Relacja z koncertu dzięki uprzejmości Zbyszka Kaczmarka z agencji East News.

Pierwsza prezentacja projektu Ptaki Powrotne miała miejsce w niecodziennym miejscu. 30 lipca 2009 roku w studiu nagrań Buffo z wydawnictwem zapoznali się dziennikarze. Mimo upalnej pogody goście dopisali, a kilka dni później Ptaki Powrotne trafiły do wybranych księgarni. Poniżej krótka fotorelacja autorstwa Bartosza Krupy z agencji East News.

cdn.