Artyści

Basia Raduszkiewicz

Ceniona wokalistka z kręgu piosenki poetyckiej. Laureatka prestiżowych nagród m.in. na Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję i Festiwalu Sztuki Estradowej. Współpracowała z wieloma polskimi twórcami m.in. kompozytorem Hadrianem F. Tabęckim. W 2001 r. , pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Herdzina, wydała pierwszą płytę „Dzika róża”. Efektem współpracy z Jarkiem Kordaczukiem były kolejne projekty – „Chwile poruszone”, „Safona”, „Dzieci aniołów”, muzyka dla dzieci “Lokomotywa”, muzyka eksperymentalna “digressi00ns”, sesje nagraniowe z zespołem Arte dei Suonatori.

www.basiaraduszkiewicz.pl

Jarek Kordaczuk

Wybitny kompozytor, dyrygent i producent muzyczny. Współtwórca i redaktor kwartalnika naukowo-muzycznego “Monochord”. Komponuje muzykę, pisze teksty, reżyseruje i produkuje projekty multimedialne. Pomysłodawca, twórca muzyki, autor słów, reżyser i producent takich projektów jak „Chwile poruszone”, „Safona”, „Dzieci aniołów”. Laureat I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im R. Murraya Schafera na utwór dla dzieci. Wydał wiele płyt autorskich, z których część jest zrealizowana z Basią Raduszkiewicz. Stworzył wiele oryginalnych utworów na potrzeby polskich festiwali, spektakli i musicali.

www.jarekkordaczuk.pl

Krzysztof Herdzin

Uznany pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent i producent. Z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, a także pop. Współpracował z polskimi gwiazdami (Kayah, R. Rynkowski , A. M. Jopek, M. Rodowicz). Występował także ze światowymi gwiazdami jazzu (Maria Schneider, Richard Bona, Dhafer Youssef). Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Koncertował jako jazzman i jako kameralista na całym świecie. Prowadzi własne trio akustyczne i kwartet fusion, występuje solo, współpracuje z Edytą Geppert oraz angażuje się w oryginalne projekty muzyczne.

www.herdzin.com.pl

Cezary Konrad

Znany perkusista, kompozytor i aranżer. W 1995 roku założył grupę jazzową „Cezary Konrad Quartet”. W 2005 r. powstał nowy autorski projekt muzyczny „The NEW BAND”. Konrad występował i nagrywał z wieloma znakomitymi postaciami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej. Od roku 2006 występuje również z koncertami solowymi, podczas których w sposób niezwykle widowiskowy prezentuje magiczny świat instrumentów perkusyjnych. Nagrał około 80 płyt. Współpracuje z „Warszawską Grupą Perkusyjną” oraz z „Polską Orkiestrą Radiową”.

www.cezarykonrad.com

Sebastian Wypych

Wybitny kontrabasista i gitarzysta basowy. Jako muzyk kameralista współpracuje z wieloma zespołami oraz orkiestrami w kraju i za granicą – między innymi z Orkiestrą Kameralną “Wratislavia”, “Concerto Avenna” i “Simfonia Varsovia”. W 2000 roku z inicjatywy Sebastiana Wypycha powstał kwintet smyczkowy “Xerxes String Quintet”, którego jest szefem artystycznym. Jest członkiem Międzynarodowej Orkiestry Symfonicznej “UBS Verbier Festiwal Orchestra”, gdzie pełni funkcję koncertmistrza sekcji kontrabasów. Laureat prestiżowych konkursów polskich i międzynarodowych.

Grzegorz Lalek

Uznany skrzypek-kameralista współtworzy kilka zespołów („Xerxes String Quintet”, „Kwartet Kwadrat”), które prowadzą aktywną działalność koncertową i nagraniową, współpracując z Edytą Geppert, Katarzyną Groniec, Stanisławem Sojką. Jest członkiem i współzałożycielem „Tangata Quintet”. Gra również na skrzypcach barokowych, koncertując z wieloma zespołami muzyki dawnej („Musicae Antique Collegium Varsoviense”, „ Concerto Polacco”, „Il Tempo”, „ Kleine Cammer Musique”). Wyróżniany i nagradzany w polskich i międzynarodowych konkursach skrzypcowych.

Krzysztof Stencel

Wybitny muzyk kameralista i wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jego pasją jest wykonywaniem muzyki na instrumentach z epoki, na które została skomponowana. Ceniony muzyk specjalizujący się w grze na rogu naturalnym. Jest także aktywnym muzykiem kameralnym – członkiem zespołu La Forza. Jest też pierwszym waltornistą orkiestry instrumentów dawnych MACV Warszawskiej Opery Kameralnej. Brał udział w festiwalu Wratislavia Cantans we Wrocławiu, a także organizował i prowadził warsztaty waltorniowe ROGOWISKO.

www.krzysztofstencel.com

Robert Majewski

Ceniony trębacz, kompozytor i aranżer. Jest czołową postacią polskiej sceny jazzowej. Był solistą Big Bandu “Studio S 1″ Polskiego Radia. Występował z Orkiestrą “European Broadcasting Union”. Występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. Koncertuje i nagrywa nieomal ze wszystkimi czołowymi polskimi muzykami jazzowymi, zajmuje się także muzyką filmową i teatralną, zapraszany przez takich kompozytorów, jak Zbigniew Preisner. W uznaniu wybitnych osiągnięć w propagowaniu polskiego jazzu, otrzymał Odznakę Honorową Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Grzech Piotrowski

Wszechstronny muzyk, saksofonista, kompozytor, aranżer, producent. Współpracował m.in. z Davidem Friesenem, Garym Versacem, Wojciechem Karolakiem i Wiesławem Pieregorółką. Jest liderem wielu grup jazzowych, takich jak „Alchemik”, Oxen, Freedom Nation, Head up i projektu Dekonstrukcja Jazzu. Jest uważany za jednego z najlepszych muzyków młodego pokolenia jazzowego. Jego styl jest często porównywany do stylu Jana Garbarka. Jest muzykiem otwartym na zmiany i eksperymenty np. elektroniczne modulacje dźwięku saksofonu czy gra bez ustnika.

www.grzechpiotrowski.pl

Marek Roszkowski

Znakomity oboista, gra także na oboju barokowym. Ukończył studia w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Royal Northern College of Music In Manchester. Jako solista wystąpił na Warszawskim Festiwalu Mozartowskim, na VIII i IX Forum Lutosławskiego w Filharmonii Narodowej. w Londynie w St. Martin-in-the-Fields. Za największą przygodę muzyczną uważa grę z Polish Festival Orchestra towarzyszącą w 1999 roku Krystianowi Zimermanowi w światowym tournèe z koncertami Chopina. Założyciel i prezes Polskiej Sinfonietty, koncertuje także z Musicae Antiqua Collegium Varsoviense oraz w Warszawskiej Operze Kameralnej.

Paweł Stankiewicz

Wszechstronny gitarzysta, kompozytor, autor tekstów. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współtwórca literacko-muzycznej formacji „Scena Babel”, lider własnego zespołu „Insomnia”, współtworzy grupę „Kameleon”, której przewodzi Adrian Filip Tabęcki. Stale współpracuje z Michałem Bajorem, Jerzym Satanowskim, Anną Dymną. Wziął udział w wielu nagraniach telewizyjnych, radiowych i płytowych.

Zespół wokalny ProForma

Jeden z czołowych wykonawców ruchu chóralnego w Polsce; laureat wielu nagród krajowych i zagranicznych konkursów chóralnych. Zespół ProForma działa od roku 2000 w Olsztynie, założony i prowadzony przez Marcina Wawruka. ProForma stale współpracuje z Programem II Polskiego Radia oraz z innymi uznanymi instytucjami kultury w kraju i za granicą. Brał udział w licznych festiwalach, realizacjach telewizyjnych i radiowych, a także w spektaklach teatralnych. Zespół ProForma koncertował i nagrywał wspólnie z gwiazdami polskiego jazzu i piosenki.

www.proforma.pl

XERXES STRINGS

XERXES STRINGS powstał w 2000 r. z inicjatywy Grzegorza Lalka i Sebastiana Wypycha. Ze względu na wielką wrażliwość, wyobraźnię muzyczną, temperament oraz talent każdego z muzyków w repertuarze zespołu znajdują się utwory prawie wszystkich epok, począwszy od baroku, kończąc na muzyce współczesnej. Efektem stałej współpracy XERXES STRINGS z wybitnym pianistą jazzowym i aranżerem – Krzysztofem Herdzinem – jest wiele wspólnych występów (m.in. z kwartetem Z. Namysłowskiego), a także nagrania płytowe (z K. Groniec, E. Geppert, A. Serafińską).

Adam Smoczyński

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Królewskiej Akademii Sztuk w Liege. Prowadzi działalność twórczą w zakresie fotografii, grafiki oraz filmu. Twórca teledysków i filmów eksperymentalnych, prezentacji multimedialnych. Kreator scenografii do spektakli i koncertów. Laureat wielu nagród w zakresie projektowania graficznego oraz krótkich form filmowych. Wystawiał swoje fotografie i grafiki w wielu galeriach w Polsce i zagranicą. Prowadzi działalność artystyczną w założonym przez siebie „Studiu Ruchome Obrazki”.

www.ruchomeobrazki.pl

Łukasz Rayski

Absolwent Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Z pasją uprawia malarstwo, grafikę, fotografię i design. Odważnie wykorzystujący w swoich pracach nowoczesne techniki przekazu. Wielokrotnie nagradzany (2006 – nagroda główna w konkursie Galeria Plakatu AMS, 2007 – Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Swoje prace wystawiał w galeriach w Polsce i za granicą (2007 – Krajowa Wystawa Malarstwa Młodych we Wrocławiu, 2008 – “Show Polak”, Galeria Manolo Rivera, Merida Mexico). Współpracuje z instytucjami kultury (Teatr Współczesny we Wrocławiu, Teatr Współczesny w Warszawie, Teatr Wytwórnia, Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego).

www.rayski.pl

Janusz Lipiński – pomysłodawca, kompozytor, producent projektu PTAKI POWROTNE

Kompozytor, muzyk, producent. Jeden z założycieli Grupy Boom, która za wykonanie Miłości według wiersza K.K. Baczyńskiego otrzymała Nagrodę Publiczności i została laureatem Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1973). Współpracował z wieloma znanymi muzykami (Marek Grechuta, Ryszard Sygitowicz, Marek Stefankiewicz). Od roku 1989 Janusz Lipiński bierze udział głównie w życiu gospodarczym, ale równolegle kontynuuje działalność muzyczną. Ostatnio postanowił nagrać nowe opracowania swych utworów, komponowanych w ciągu trzydziestu lat. W pierwszej kolejności zrealizował multimedialny projekt „Ptaki Powrotne” inspirowany wierszami K.K. Baczyńskiego. Po prapremierze „Ptaków Powrotnych” (1 sierpnia 2009, Studio A. Osieckiej w Trójce) przygotowuje już kolejny projekt muzyczny.